Deník

Polomrtvý deník

...aneb veselé historky z natáčení
23. den - Helfenburk u Úštěka
Z třiadvacátýho dne jsem se marně pokoušel několik dní sepsat nějakej přiléhavej záznam, leč prozatím marně. Že by byl prokletý? Nuže dolijme si víno, do třetice všeho dobrého!

22. den - Vápenka
"BACHÁÁ CIVILIS....co to kur*a??"
Na dvaadvacáté natáčecí akci jsme zavítali na jedno z nejprofláklejších airsoftových fleků v Praze - na Vápenku. Hrající na nás koukali trochu nechápavě a to ještě nevěděli, že jsme přijeli kopat hrob. Komu? Nechte se překvapit ;). Byla to rychlovka, na scéně jsem byl jenom já.

21. den - Cibulka
Tak jsme se opět vrátili na Cibulku. Když zahrnu i akce mimo natáčení Polomrtvého, byli jsme tu už celkem asi po páté :). Byl krásný, zářiový den, což nám paradoxně dost komplikovalo život. Příznivé počasí totiž způsobilo, že bylo obrázekv parku narváno a co chvíli nám někdo lezl do záběru.

20. den - stáje Equus Bohemia, Lipence
Jakou rychlostí dokáže jet dostihový kůň? A auto se zataženou ruční brzdou?
Anebo - dá se z auta jedoucího po poli natočit nějakej použitelnej záběr? To a nejen to jsme zjistili na kulatém, již dvacátém natáčecím dnu, na kterém jsme pracovali s koňačkami od Equus Bohemia.

19. den - Všestudy - Egyptský altán
Opět jsme zavítali do Veltrusského parku - do Egyptského pavilonu. Místo vypadalo stejně krásně jako posledně, až na tu řeknu, která tam posledně rozhodně nebyla.

18. den - Alainova věž
Výlet naší Polomrtvé rodiny k Alainově věži a co z toho vzešlo.

17. den - přepadení Červeného Újezdu
Článek o natáčení v krásných prostorách hradu Červený Újezd.

16. den - davovka u Hladový zdi
O našem předposledním větším natáčení a tom, jak jsme si s ním opět poradili.

15. den - HAFo zvířat v Radotíně
Minule mě přivázali ke kůlu, tentokrát na mě posílali zlý psi, zuřivý dav a vzteklýho rytíře. Nebo taknějak. Mrkněte na článek :).

14. den - Curia Vitkov
Máme za sebou víkendové meganatáčení na Wothanburgu! Rádi bychom všem moc poděkovali za úžasnou akci a parádní atmosféru, kterou jste nám tam vytvořili!. Rád bych poděkoval hlavně Wothanovi, že nás tu nechal točit a vůbec, že je to tak fajn chlapík. Díky patří i Klárce, která si udělalal maskérskej kurz a udělala nám naprosto nejvíc Evil zombíky :). Díky patří samozřejmě i Terce Řežábkové, díky které jsme nehladověli.

13. den - Rozhledna Děd
Třináctý natáčecí "den" se nesl v maximálně pohodovém duchu, byla to víceméně taková procházka spojená s natáčením.

Brigáda na Curii Vitkov aka Wothanburgu
Konečně nadešla ona chvíle, kdy se mělo rozhodnout o našem bytí či nebytí...na Wothanburgu samozřejmě. Jak to dopadlo se dočtet v článku

12.den - Hradozámek v Jindřichově Hradci
Rok se s rokem sešel a my se opět sešli na již druhém ročníku zatím velice vydařené a oblíbené akce pojmenované "Souboj Malviche s Gauldothem". Tato akce se již tradičně pořádá v zimě na hradozámku v Jindřichově Hradci. Každým ročníkem přibývá nové vybavení, orgranizační zkušenosti a know-how, proto se už všichni moc těšíme na další ročník... No i takhle by se dalo popsat :o). Tento zápis obsahuje i devítiminutové video se sestřihem ze zákulisí natáčení!

11.den - Kinského zahrada - Petřín
Konečně jsme se v počtu natáčecích dnů přehoupli do druhé desítky. A jaký byl ten jedenáctý? Krvavý a drahý.

10.den - natáčení ve stanu
Páni Krašova nám zapůjčili svůj histerický stan, za což jim patří náš převeliký dík! Také tu s námi spolupracoval zvukař! Bylo to parádní

9.den - Dačičtí a Ranch u Šťastného Muggy
Podruhé jsme měli na Ranči nedaleko Černolic sraz s Mathyho skupinou. Natáčení bylo spojeno s příjemnou večerní akcí a proměnila se vlastně v takové Dačické setkání.

8.den - Ranch u Šťastného Muggy
Riki s Májou se s námi spojili v našem snažení a propůjčili nám dva koníky. Sami též přidali ruce k dílu a tak za jejich pomoci vznikly naše první jezdecké scény.

7.den - Křivoklátsko
To se vám jednou takhle romatický výlet do přírody mimoděk změnil v romantický natáčecí den. Ve dvou.

6.den - Červený Újezd a Dubeč
Opět jsme točili s matadorem českého amatérského filmu, Jirkou Pobudou. A aby toho nebylo málo, dokonce nám vyšli vstříc i v nádherném "novodobém" hradu Červený Újezd. Tady jsme to ale bohužel prokaučovali, neb nám někde zakufroval kameraman a přišel se značným zpožděním.

5.den - Cibulka
Pavlix měl třeskutnou kocovinu a Mathy šílenou sklerózu. Trpěli lidé před i za kamerou. A jak to dopadlo? Čtěte dál!

4.den - Jindřichův Hradec
Jeden z nejpovedenějších natáčecích dnů se nám zadařil na hradozámku v Jindřichově Hradci. Snad jenom kdyby mi tolik neteklo do škorní...

3.den - Kunratice a Petřín
Naše první davovka. Všichni byli úžasní! Sešla se tu tehdy banda metalistů, kteří měli hrát upíry a skoro jsme jim ani nemuseli říkat, co mají dělat. Dvojrecenze od Kuby a Mathyho

2.natáčecí den - Všestudy - Egyptský altán
Temná kobka alias umělá zřícenina, pravděpodobně z období romantismu. Ta nám posloužila coby perfektní nekromantské sídlo. Díky fotografce Martince tu vzniklo mimojiné i cosi jako naše logo.

1.natáčecí den - Mořina
Tehdy jsme odstartovali naše úžasné natáčení a to stylově na hřbitově. Nalovili jsme spoustu diskarnátů, nemrtvé energie a též první polomrtvé záběry. Jenom jsme to za to jedno odpoledne všechno nestihli, a tak se musely konat dotáčky v Mořině

Dění okolo

...co děláme, když netočíme
Průzkum terénu - Děd
Švéd dotáhnul zajímavou natáčecí lokaci, tak jsme si udělali výlet. Kromě Dědu jsme v Berouně objevili i lehce středověkou restauraci "U Madly", kde dělaj výborný žebírka. 
Kód a kus grafiky by Mathy | Zbytek grafiky by Daniel St. Jules