12. Natáčecí den (30.-31.1. 2010)

      Rok se s rokem sešel a my se opět sešli na již druhém ročníku zatím velice vydařené a oblíbené akce pojmenované "Souboj Malviche s Gauldothem". Tato akce se již tradičně pořádá v zimě na hradozámku v Jindřichově Hradci. Každým ročníkem přibývá nové vybavení, orgranizační zkušenosti a know-how, proto se už všichni moc těšíme na další ročník... No i takhle by se dalo popsat :o).

Předchozí řádky berte trochu s rezervou, chováme totiž naději, že se akce opakovat už vážně nebude. Byť je určitě pravda že se jednalo o veskrze příjemnou akci. Natáčení šlo jako na drátkách, všechno bylo v pohodovém a kamarádském duchu. Zkrátka to byl příjemný, aktivně strávený víkend.
A proč že jsme to tu točili znova? No protože SD není Full-HD a skok ze širokoúhlého obrazu v poměru stran 16:9 na 4:3 a zpět by byl vážně bolestný. Vloni jsme totiž ještě neměli pořádnou kameru, Kuba nám onemocněl, tak jsme lehce vařili z vody a točili jsme na Verčino prastaré natáčedlo. Ač se záběry vcelku vydařily, nebylo to prostě ono. A tak jsme si dali letos repete. Nějaký karambol v cestě být ale musel, takže nám bohužel vypadnul Švéd. Ten neměl volný ani jeden z možných termínů, takže to musel odpískat. Naštěstí máme Pavlixe a Pavlix má kontakty. A tak jsme na natáčení opět přivítali Cohena. Ten tak díky tomu povýšil z obyčejného, řadového upíra rovnou na jejich vůdce. Šplhoun, stejně ale nakonec dostal pozauši.
Během natáčení jsem dost často trpěl lehkým pocitem de-ja-vu, stejně jako mi připadalo že přede mnou stojí Švéd s hlavou Cohena, měl totiž jeho kostým. Ale co vám budu povídat - já vám to radši ukážu. Vloni jsme možná neměli ani jednu kameru, letos se nám sešli hned tři. Pavlix je teď už taky vybavený a u Verči doma ježil Ježíšek třetí kamerku (tu jsme kvůli jejím rozměrům překřtili na "Prcka"). Jelikož jsme pro třetí kameru (navíc bez kameramana) neměli využití, začali jsme s ní tvořit takový "film o filmu". Během několika dnů by tu tak měl přibýt záznam z natáčení natáčení :o).

Chtěli bychom poděkovat vedení hradu a zámku v Jindřichově Hradci, že nám umožnili natáčet v exteriérech zámku. Děkujeme!

Další novinka je od Filla, ten nám poslal další část sountracku. Jelikož od něj teď máme už tři skladby, má cenu vymýšlet nějaký přehrávač, který bych časem taktéž umístil na stránky. Byl by vážně hřích se o jeho tvorbu nepodělit. Co se filmové hudby týče je pro mě tenhle kluk prostě virtuóz :). Takže se těště, během pár dní by tu mělo přibýt spousta zajímavého materiálu!

-- Mathy --

Tak já se taky jednou pokusim o nějaký ten dojem. Opět po roce jsme se sešli u naší babičky v Hradci, abychom po druhé a lépěji natočili onen velkolepý epický dramatický (atd atd) souboj Gauldotha s upírem Malvichem. Sněhu bylo habaděj a klouzal taky pěkně, takže první den vypadaly záběry jako z grotesky a kluci se váleli víc než měli ve scénáři. Proto jsme druhý den nelenili a jali se prokopat si cestičku k hromadě písku a s plnými kyblíky jsme vyrazili pokračovat natáčet. S Pavlixem, jakožto druhým režisérem s novou kamerou, se spolupracovalo úžasně, jelikož jsme naladěni na stejnou vlnu, dokonce i PŘIPRAVIT - AKCE - STOP říkáme dvojhlasně. V kombinaci s předem připravenými a promyšlenými záběry nám tedy šlo natáčení krásně od ruky. Roli Malviche tentokrát získal Cohen, který nám udělal trochu čáru přes rozpočet, protože jakmile ve své roli zlého mastera upíra promluvil, čišel z něj silně charismatický zákoně dobrý rytíř. Takže v příštím filmu má zaručenou roli klaďase :o). Jediné, co se od minule nezměnilo, byla ZIMA. Taky bych řekla, že tohle bylo snad první natáčení, ze kterého jsem se nenervovala a celý víkend jsem si celkem užila :o)

-- Verča --

Sesřih ze zákulisí natáčení


 
Kód a kus grafiky by Mathy | Zbytek grafiky by Daniel St. Jules