Vděčil jsem Kalibarrovi za svůj život, ale nakonec jsem mu to nemohl oplatit. Během prvních hodin Zúčtování jsem se vrátil do tajné knihovny Nekromantského Řádu, ale nalezl jsem ji v plamenech. Kalibarr v ní žil. Zkoušel jsem ho najít, ale požár byl příliš rozsáhlý.
Nahý a smrtelně popálený jsem otevřel svitek, který značně přesahoval mé síly. Umíral jsem. Cítil jsem, jak mým sežehnutým plicím dochází dech. Tak jsem přečetl slova na starodávném pergamenu. Byla to moje poslední naděje. Přežil jsem. Alespoň část mě zůstala naživu. Zbytek byl nemrtvý. Stál jsem nohama ve dvou světech - živém i nemrtvém - ale necítil jsem se součástí ani jednoho.

K do že to jsme a co vlastně tvoříme?

Polomrtvý je amatérský filmový projekt, natáčenou partou lidí, složenou převážně z řad šermířů a fantazáků.

Milovat (či nenávidět) by nás mohli zejména fanoušci série Heroes of Might and Magic, předlohou nám totiž byla stejnojménná kampaň z jejího čtvrtého dílu.
Polomrtvý je temný fantasy příběh plný magie, soubojů, zrady a spousty situací, které jsme ve filmech vždycky chtěli vidět - až jsme se jednou rozhodli, že si je natočíme sami. Na natáčení filmu se personálně či materiálně podílelo již šest šermířských skupin, autorský soundtrack je z dílny profesionálního DJe Filla-B (jeho hudbu jste mohli zaslechnout například v obou knižních trailerech Míly Lince, kterých jsme též autory). Natáčení probíhá již třetím rokem po víceméně celých Čechách, znalec zde pozná například Curii Vitkov, hradozámek v Jindřichově Hradci, či některá z krásných pražských zákoutí.

Na podzim 2011 dokončujeme sbírání materiálu a naplno rozjíždíme střih a postprodukci díla. Avšak kdy konkrétně budem hotovi, to vědí jen bohové. Žádné médium mezi sebou nemáme, pročež konkrétní datum premiéry filmu nadále zůstává obestřeno tajemstvím a to dokonce i pro nás samotné...

Film je zamýšlen čistě jako herní tribute, a bude volně ke stažení.

Závěrem bychom rádi zmínili citát jednoho nejmenovaného spolutvůrce filmu:
"My víme, že nejsme dokonalý, tak nám to prosimvás moc nezdůrazňujte...", kterýžto nás víceméně přesně charakterizuje.

Jádro našeho týmu

...protože psát sem uplně všechny by bylo vážně nadlouho

Verča Svobodová
- scénář, režie, kamera
avatar Studuju hnojárnu, obor speciální chovy (neptejte se čeho). Patronát nade mnou má SHŠ Páni Krašova, ke kterým jsem se, mimo jiné, dostala taky díky natáčení. Točit jsme začali už jako malí špunti a dlouhou evolucí vznikl náš projekt Polomrtvý.
Při natáčení dělám především režiséra. Jinak funguju taky jako kostymérka a částečně jako produkční (což se snažím házet na ostatní). Při natáčení nejradši sleduji jak to všechno vzniká (někdy podle mých představ, někdy taky úplně jinak :o) ) Na druhou stranu nesnáším to všechno zařizování a organizování, protože mi to vůbec nejde :o\ (proto to pomalu přebírám já pozn. Mathy) .

ICQ: 307-541-014

Martin "Mathy" Matějka
- úprava dialogů, scénář, střih, web
avatar Jsem VOŠokoškolák, budoucí vyšokoškolák (doufám) v obou případech obor aplikovaná informatika. Patřím do SHŠ (SSŠ?) Dačičtí, kteří mě naučili držet meč za správnou stranu, pít s Mílou a vůbec mě všemožně vybavily do života zkušenostma, bez kterejch by se člověk amatérskym filmařem stát nemoh. I tak byla cesta k natáčení velmi dlouhá. Nakonec zkončila (začala?) v Duhový čajovně na Letenském náměstí, kde mi Verča asi po dvou hodinách mluvení o Gauldothovi vykecala takovou díru do hlavy, že jsem jí na to kejvnul. A dobře jsem udělal. Odhalila mi totiž pro mě do té doby neznámý svět, který mě naprosto nadchnul a ve kterém mě hrozně baví existovat.
Mám na hrbu internetovou prezentaci filmu, taky se za mě časem stal scénárista a i já jsem do scénáře vložil něco svýho. Až to budem mít všechno natočený, tak na mě zbude střih a postprodukce. Jo, a ještě vlastně hraju hlavní roli :o).

P.S. Na téma tvorby amatérskýho filmu jsem nedávno dopsal absolventskou práci. Jestli na tom fakt udělám titul, vyvěsim to sem profíkům pro zasmání a amatérům pro inspiraci.
ICQ: 331-594-161

Pavel "Pavlix" Brejcha
- pomocná režie, kamera
avatar Jsem zaměstnán jako technik u UPC a jezdím ke klientum domů či do firem a zapojuji internet a televizi pořípadě to i servisuji.
S Matym se známe od Přátel pana Mikuláše Dačického z Heslova a jednou se zmínil že natáčí hotentonč nějaký film. A já mu říkám kde mám roli? Tak sem se nějak dostal k tomuto projetku prostě sem se vecpal. A udělal sem to proto, že mě moc baví hrát a vůbec vše co se týká hraného umění. Začalo to komparzem ale po mém nenásílném nátlaku ( KDE MÁM ROLI HADÉÉÉÉ !!!! ) jsem dostal roličku nadějného vůdce lapků, jen končí trakycky, prostě charakterová role jako řemen. No a koncem dne už jsem pomáhl s choreografiema a vnutil sem se jako asistent režie. uuuhhhhuuu ja sem ale červík. Za největší kámen úrazu považuju absenci Cateringu. Jsem zvědav co se z tech práce nakonec vyvrbí a už se na to moc těším bo všichni odváděj skvělou práci a už se nemůžu dočkat zlatéhé grizliho za vedlejší úlohu. Stop! a klapka!

ICQ: 397-358-366

Jakub "Kuba" Obluk
- kamera
avatar       Jediný profík, který kdy operoval v našem týmu. Ona skutečnost bohužel zapříčinila to, že je poslední dobou natolik profesně vytížen, že už s námi moc nepodniká. Jistý podíl na natočeném materiálu však má a tak mu zde právem náleží místo. Kdoví, třeba se k nám zase časem vrátí, až mu jeho pracovní vytížení opadne. Jeho oficiální stránky naleznete na adrese http://www.avalanche-studios.cz.


ICQ: 230-111-116David "Švéd" Cibulka
- tipař lokací, studnice nápadů
avatar Studuje hnojárnu a šermuje. Původně nám tu měl hrát jednu z ústředních rolí, leč v postupu za slávou mu stála ženská, takže o roli zase přišel. Ale i tak nám vymyslel několik moc pěknejch balastovejch scén, který se nám dokonce i podařilo zrealizovat. Navíc je to pochodující encyklopedie co se zejímavejch natáčecích míst týče a prima kumpán, což je v našem oboru potřeba (hlavně v hospodě po natáčení).

ICQ: 354-218-026

Tomáš "Gelefier" Jejkal
- velký, zlý nekromant, řidič, všeobecná pomoc
avatar Stydí se nám sem něco napsat, ale prej mu sem můžu dát odkaz na jeho profil na dačwebu :o).
Jiří "Pobuďák" Pobuda
- starý mazák a studnice vědomostí z "oboru"
avatar Pracuju jako terénní pracovník v Komunitním týmu Střední Čechy v o.s. Fokus- sdružení pro péči o duševně nemocné. Natáčení mě vždycky bavilo - jednak je u toho sranda, jednak jsem komediant a exhibicionista a rád takhle blbnu, dost mi to dobíjí baterky. Zahraju si Hadrina, ať už je to kdokoli. Možná bych mohl pomoci i co se týká herecké stránky ostatních postav - mám o tom jakési kusé vědomosti. Lidem určitě nechybí nadšení a nasazení, toho mají všichni dost, jen některé scény by možná chtělo zkusit dopředu, než se pojede naostro a lidi by se měli víc položit do rolí. Baví mě ta sranda kolem, fajn lidi, to, že má někdo chuť takhle krásně blbnout, a taky to, jak se to klube a vrbí, a co se dá z některých lidí dostat za výkony. Jinak doufám, že se bude dařit, a že to ve finále bude koukatelné.


Káťa Zákostelská
- naše záchrana
avatar Vždycky, když už to vypadá beznadějně, tak přijde a zachrání nás
ICQ: 498-512-932
Klárka Svobodová
- skript, maskérka
avatar Další Dačická. Původně s námi jezdila jenom jako emocionální podpora, než Pavlix začal přemýšlet o tom, že bychom jí měli taky nějak zaúkolovat. Po pár karambolech se stativy v záběru, s ldimi, kteří měli být na scéně a nebyli, nebo naopak byli a býti neměli, se rozhodlo, že nám bude dělat skriptku aby k podobným věcem nedocházelo. A tak máme skriptku.

ICQ: 223-979-909


 
Kód a kus grafiky by Mathy | Zbytek grafiky by Daniel St. Jules