Kde natáčíme

Natáčecí lokace se snažíme vybírat tak, abychom měli co nejhezčí a nejtrefnější prostředí pro danou scénu a aby po nás zároveň nikdo nic moc nechtěl (jsme přeci ti chudí studenti). Zatím se nám to díkybohu i docela daří. Typař, místopisec a autor tét o sekce je Švéd.

Tady jsme už natáčeli:

Červený Újezd
Ne všechny hrady musejí nutně vznikat ve středověku. Třeba hrad v Červeném Újezdě vznikal mezi léty 2001 - 2002 a nijak mu to na jeho hradovitosti neubírá. Naopak, pořád se tu něco děje. Bitvy, šermíři, koncerty, svatby...no a teď ještě filmaři. Více se toho dozvíte na oficiálních stránkách hradu.

Rádi bychom také poděkovali místním, že nám umožnili tu natáčet!
Jindřichův Hradec
Nádherné a rozlehlé exteriéry hradu a zámku v Jinřichově Hradci k natáčení přímo vybízejí. V našem podání se z něj stal hrad upířího lorda Malviche. Ze začátku jsem měl trochu obavy, že nás odsud poženou sviňskym krokem, místní jsou ale chválabohům nakloněni umění (čímž mají náš velký dík) a nechají nás tu točit nechali.
Všestudy
Gelefierovým odhadem je tohle místo umělá zřícenina z dob romantismu. Zvenku vypadá jako hromada šutrů, leč uvnitř se skrývají náherné prostory s jakousi kobkózní atmosférou. Nechybí ani točité kamenné schodiště a kamenná komnata se zamřížovaným oknem u stropu.


Nový Hrad u Kunratic
Zřícenina hradu Václava IV. z let 1411 - 1412. Dost rozpadlý ale pěkný zbytky zdí. V podstatě hromada kamení na kopci. Sakra hnusnym kopci. Nechápu proč si stavitelé hradů neberou příklad z Okoře ten je hezky v ďolíku:D Ale nevadí a po vyšplhání na ten krpál jsem zjistil, že až tak hrozný zbořeniště to neni a je to vcelku pěkný místo.


Hladová Zeď
Tato část opevnění Malé Strany byla budována letech 1360 - 1362 na popud Karla IV. (1346 - 1378). Účelem bylo rozšíření prostoru pro rozvoj města, jenž bylo přiškrceno stařickými Přemyslovskými hradbami. Zeď vede pd Újezdu nahoru na Strahov, odtud k Hradčanům. Je to pěkná stavba bohužel mrtě zmrvená rytinama tupejch návštěvníků. A ačkoliv je to fakt pěkný, podle mě tam bylo málo místa pro naše potřeby.
Věž Cibulka
Nedaleko statku Cibulka v Praze - Košířích můžete navštívit romantickou rozhlednu postavenou na pokyn hraběte Leopold Thun-Hohensteina, který trávil poslední roky svého života v Praze. Kamenná věž je 13m vysoká s vnějším schodištěm.


sv.Michal
Kostelík sv. Michala, zvaný "Karpatský" byl postaven v 2. polovině 17. století. Puvodně stál v Podkarpatské Rusi u Medvědovců u Mukačeva. Odtamtud byl na Petřín přenesen v roce 1929, aby se stal součástí sbírek Národopisného muzea. Je celý ze dřeva včetně veží, střecha je krytá šindelí. My jsme netočili přímo uvnitř, ale hlavně v okolí této krásné sakrální stavby.
Rozhledna Děd
Rozhledna u Berouna, postavená klubem turistů roku 1893. Jako většina rozhleden má tendenci být zatraceně vysoko, ale absolvence onoho převýšení je odměněno úžasnou a krásnou stavbou. Rozhled z ní paradoxně moc není, ale o to nám, filmařům, až tak moc nejde. Jenom sprejerům bych tu za jejich práci přecákal kulky na fialovo...


Curia Vitkov
Kdysi známý jako Wothanburg. Respektive on je tak známý i dneska, ale oficiálně mu říkají jinak. Znalcům ho snad nemusím popisovat, neznalcům ho doporučuji navštívit (a hodit místním něco do kasičky aby měli zasejc za co stavět).


Rozhledna Krásno
Moc krásný místo s úžasným výhledem... Kamenná rozhledna z konce 19.století 25 metrů vysoká, šroubovitá, dokonale věrná svému jménu - je tu prostě Krásno:)


Alain Thurm
Děd je Děd... ale Alain Thurn je Alain Thurn :) pokud mě něco příjde jak kulisa vystřižená z nějakýho velkorozpočtovýho fantasy filmu, tak je to tahle novogotická věž z 2. poloviny 19. století, pojmenovaná podle knížete Alaina Rohana. Rohan no... zase fantasy :D


Helfenburk
Hrad z poloviny 14.století. Od roku 1375 se stává panstvím arcibiskupa Jana Očka z Vlašimi. Na přelomu 16. a 17. stol. hrad opuštěn a za třicetileté války pustošen. Vnější hradba je úžasně zachovalá a je to nejzachovalejší zřícenina co jsem viděl.


...a dále ještě na ranči u našich kamarádů Rikiho a Máji v Černolicích, kteří mají dva koníky!

 
Kód a kus grafiky by Mathy | Zbytek grafiky by Daniel St. Jules