9. Natáčecí den (30.8. 2009)

      Poslední víkend v srpnu, léta páně dvoutisícího devátého, se konal Mathym, Banditaa částečně i náhodou (či osudem?), organizovaný všedačický slet. Celá akce se udála na Ranči u našich kamarádů Rikiho a Máji. Ptáte se co to má co do činění s Polomrtvým? Inu hodně. Medoviny bylo pět litrů, vína nepočítaně a Verča s Pavlixem přivezli ze skotských her i něco málo cideru. Sečteno podtrženo, druhý den jsem byl Polomrtvý i bez scénáře. Samozřejmě mimo to se celý sobotní večer hrálo a zpívalo, vždyť jsme tu měli členy celkem čtyř kapel! Probíralo se všechno možné a nemožné a vůbec to byl moc príma večer.

Celá akce byla ovšem zcela zištně plánovaná a všichni měli být zneužiti do našeho Polomrtvého projektu! Bylo nás celkem patnáct a točit jsme měli poměrně náročnou scénu, kdy je na place nejenom dav lidí, ale hlavně i kůň. Díky bohům za dačickou všehoschopnost!

A tak, po bujarých oslavách, začalo v neděli natáčení. Kromě Dačických jsme přivítali i novou tvář - Carol od Vendolů, která nám hraje upírku Enricu. Vítej na palubě, děvče! Točily se celkem tři scény, přičemž první dvě byly poměrně jednoduché, stačili jsme si se třemi lidmi a koněm. Ovšem na place to vypadalo, jako by tu operoval opravdový natáčecí štáb. Po place běhali dva kameramani, režiséři štěkali povely a před kamerou se producírovali namaskovaní herci. Krása!
Největší scéna přišla až na konec. Zpětně si říkám, že to nebyla zrovna nejšťastnější volba, neb někteří už se potřebovali vydat k domovům. Ale naštěstí jsme vše zdárně dotočili. Točila se scéna, kdy banda lapků, zrady netuše, přepadne konvoj nemrtvých, který je veden nekromantem. Při téhle scéně nás překvapili všichni, kdo byli v rolích zombií. Nevím, jestli je to těma několika Zombie-walkama, Zombii polibkem nezachráníš...kterejch se účastnil Blekoš, těma bezpočtama dřeváren, na které jezdíme zásadně za ty zlé, nebo jestli to prostě bylo tím, že jsme všichni komedianti, ale zombíci byli úžasní! Úžasně toporní a s očima v sloup si to šinuli ke svým dalším nemrtvým zítřkům. Pavlix se už konečně dočkal své postavy loupežníka Šémka. Ten ve scéně sice zemře, ale to v našem příběhu není nijak zvlášť na překážku, takže se může těšit na další scénu. Tu tentokrát už snad dotočíme na Červeném Újezdě (máme kameru navíc, teď už jenom aby byli opět ochotní místí). Výborní byli ale i lapkové, kteří šplhali po stromech, vybíhali zpoza stromů a výhružně vrčeli.

Sám za sebe si myslím, že to byla vážně vydařená akce a perfektní kombinace. Příště bych snad jen obrátil pořadí a nejdřív natáčel a potom to spláchnul. Každopádně bych rád poděkoval všem, kteří se účastnili, a hlavně Máje a Rikimu, že vůbec umožnili její konání, poskytli zázemí a koníka.
¨

Jmenovitě byli v hledáčku:
Vesna, Karolína "Carol" Brániková, Markéta "Mája" Janatová, Jirka "Pobuďák" Pobuda, Eva Javorská, Martin "Elder" Chvoj, Martin "Blackie" Kroupa, Tomáš "Gelefier" Jejkal, Martinka Bočková, Míla "Roggy" Linc, Bára Gabrielová, Pavel "King Kong" Celner

+základ týmu


Fotky na webu Dačických a na Rajčeti.


 
Kód a kus grafiky by Mathy | Zbytek grafiky by Daniel St. Jules