10. Natáčecí den (3.10.2009)

      Na tohle datum jsme si určili malé natáčení ve velkém historickém stanu. Ten nám zapůjčila šermířská skupina Páni Krašova, kterým tímto patří náš velký dík! Velká novota, která měla být zavedena právě v tento den, byl kvalitní zvuk, protože se k nám přidružil nový člen - Zvukař Láďa. K tomu jsme se dostali prostřednictvím serveru amatfilm.cz, na který bych tímto také rád upozornil - dá se tu najít spoustu lidí, co rádi točí, nebo by točit začít chtěli.

autoStan byl domluvený, kameraman a zvukař taky, všechno vypadalo vpořádku. A pak se to najednou začalo bortit.
Pavlix avizoval už předem, že nemůže. Sehnali jsme spoustu náhrad, všechno se zdálo být zachráněno, ale jak se blížil natáčecí den, odříkávalo nám to čím dál víc lidí, až jsme zůstali jenom Verča, já, Kuba a Láďa. Kuba nám, jak je jeho nedobrým zvykem, večer před natáčením sdělil, že je nějaký problém. Tentokráte nám sdělil, že nepřijede vůbec, protože se mu naskytla možnost placeného natáčení. Jelikož mu z nás nic nekyne, bezostyšně se na nás vybodnul a odjel si kamsi. Proto s ním nadále budeme spolupracovat už jen externě, protože ho nechceme odkloňovat od jeho profesionální dráhy a zároveň potřebujeme někoho, na koho je spoleh.
Takže když se to sečetlo, měli jsme přijet jenom já s Verčou, neměl nás kdo řežírovat (Verča byla na place), ani točit. Navíc s námi měl poprvé spolupracovat Láďa, kterého jsme do té doby vůbec neznali a tak to pomalu začínalo vypadat, že z celé akce bude akorát jeden velkej průšvih a ostuda. Nakonec nás zachránila Verčina kamarádka Káťa Zákostelská, která se dočasně kamery a částečně i režie ujala. Z Ládi se nakonec vyklubala velice příjemná a sympatická persona. Největší šok pro mě byl, když vytáhl aparaturu a postavil nade mě mikrofon. Poprvé jsme pracovali s opravdovým profesionálem!

ladaTakže byla to katastrofa? Nakonec ne. Ve čtyřech jsme v Úněticích během necelé hodinky postavili obrovský historický stan. Natočili jsme tři scény, v místním výborném vinném sklípku jsme nakoupili červený a bílý burčák a v lehce podnapilém stavu jsme se vydali zpět ke svým domovům.

Rád bych poděkoval Láďovi, že přijel a pracoval s námi a budu rád, pokud se s ním budeme při natáčeních vídat i nadále. Dále bych rád poděkoval manželům Tichým z Únetic, že nám poskytli zahradu ke stavbě stanu a že nám dělali příjemné zázemí :).

Další nejbližší polomrtvá akce se koná o víkendu 16. až 18. října, kdy jedeme na brigádu na Curii Vitkov, kde budeme na jaře natáčet. Jiné natáčení jsme zatím nenaplánovali, uvidíme, jaké bude počasí. V zimě se hůře točí, takže to asi nebude žádná sláva. Přetáčet musíme minimálně akci v Jindřichově Hradci (pokud nebudou místní proti). Ta byla tehdy dost improvizovaná, Kuba byl nemocný a svojí kameru jsme tou dobou ještě neměli. Určitě se ale pokusíme i o něco dalšího, o všem Vás budeme informovat na stránkách.

Zachovejte nám přízeň! 
 
Kód a kus grafiky by Mathy | Zbytek grafiky by Daniel St. Jules