3. Natáčecí den (23.11. 2008)

   Na předposlední listopadovou něděli naše režisérka Verča naplánovala natáčení poměrně náročných scén - kříšení nemrtvých bojovníků a napadení Nekrosu upíry. Kong a Švéd Když jsem se onu neděli ráno vzbudil a podíval se z okna, první co mně napadlo bylo, že by byl zázrak kdyby v tomto počasí někdo vůbec dobrovolně vytáhnul paty z domu, natož šplhal po skalách a zahrabával se pod mokré listí. Přes husté sněžení jsem neviděl ani na konec parapetu, teploměr ukazoval skoro polární teplotu (-1,6 °C) a slabá světýlka pouličních lamp se prudce kývala v poryvech větru. Naštěstí (nebo bohužel?), zázrak se stal, a to dokonce několikanásobný - na autobusové zastávce Zelené domky jsme se sešli úplně všichni. Všichni bojující, kteří slíbili, že přijdou. Pravda, sice o hodinu později než se plánovalo, ale to je už detail.

Cesta byla strastiplnáVšichni se na onom místě kousek od silnice převlékli do svých polomrtvých kostýmů a rekvizit a vyrazili jsme oklikou okolo krásné a schůdné cesty po šíleně strmém a klouzavém kopci k naší zřícenině Nového hradu u Kunratic. Tam jsme relativně rychle a bez problémů natočili potřebné záběry kříšení nemrtvých bojovníků (nikdo se kupodivu ani moc nebránil nechat se zahrabat pod šíleně studené a mokré listí - to asi ještě chudáci nevěděli, že si Mathy s tím honorářem 1000kč na hodinu dělal prdel :D ) a odebrali jsme se, tentokrát už po té schůdnější cestě, zpět k zastávce MHD.

Odtud jsme vyrazili směr Petřín. Verča s autem, my ostatní se zbrojí a dalšímy krámy sockou. nemrtvý válečníkMusím říct, že jsem se cestou opravdu bavil, když jsem pozoroval pohledy některých spolucestujících. S lidmi, kteří hráli vesničany a zombíky a s Verčou jsme se sešli v kavárně pod Petřínskou rozhlednou. V kavárně s rasistickou obsluhou. Opravdu nechápu, proč jim tolik vadilo, že jsme si v jejich kavárně zabrali pár stolů a u nich líčili upíry, a nic jsme si při tom neobjednali. Taky měli nějaký problém s tím, že jsme byli všichni bílí. Byli nějaký vadný.

Ale ani rasistická číšnice nás vůbec nerozhodila, a chvíli na to jsme u Hladové zdi natočili perfektní záběry jak zombíci napadají Nekros, rdousí jeho obyvatele a jak pak Gauldoth s nemrtvýma bojovníkama všechny zombíky pozabíjí. Škoda, že se tak brzy začalo stmívat, na posledních záběrech už nebylo prakticky nic vidět.
Na dnešní natáčecí den každopádně dlouho nezapomenu. Nejsem si ale úplně jistý, jestli v dobrém nebo špatném slova smyslu. Chvílema byla fakt sranda. Nicméně myslím, že budu mluvit za všechny když řeknu, že jsem fakt rád, že tenhle den máme za sebou. Počasí nám práci opravdu neulehčovalo.

Tak, reportáž z natáčení mám hotovou, a jdu se naložit do horké vany, ať mi ty omrzliny co nejdřív slezou. :D

-- Kuba --


   Přišel nám podzim. Venku padá listí, v Brenu padají ceny a Dačickým z Heslova spadly dokonce obě dvě diskusní fóra. Šílený režisérPoslední dvě zmíněné skutečnosti k našemu natáčení nijak zvlášť nepřispěly (ta poslední spíš naopak), leč ta první! Ta inspirovala Švéda, našeho místopisce a pravděpodobně největšího nadšence týmu, k návrhu natočení balastové scény.
   Natáčení bylo rozloženo do dvou půlek. První byla ona balastová scéna. Ta se odehrávala na Novém Hradu v Kunraticích. Jak již psal Kuba, cesta byla strastiplná. Už jen po silnici k hospůdce u Václava IV. se šlo špatně, byla na ní několika centimetrová krusta ledu. Takže prakticky neminulo padesát metrů, aniž by sebou někdo nešvihnul. To je holt ta historická obuv no. Bez vzorků na podrážce. Též po absolvování výše zmíněné vertikální útrapy, jsem při slézání po příjemné pěšince přemýšlel nad všemožnými variacemi středověkých mučení.
   Další šok přišel pro účinkující na kopci, to když jsme jim oznámili, že si mají lehnout na zem, že budou zahrabáni do listí. Švédův koncept s listím byl herci při přesunu možná geniální, leč nepočítal se zimou a sněhem. Ale i tak bylo listí nahrabáno, účinkující, když už se teda vyškrábali nahoru, zahrabáni a na první pokus se nám podařilo udělat záběr jejich z mrtvých vstání.
   Druhá půle natáčení se odehrávala na Petříně. Z téhle části jsme byli nervózní nejvíc, konkrétně Verča to připodobňovala nervozitě před zkouškou. Doteď jsme totiž byli zvyklí operovat maximálně v pěti lidech, kdežto na odpoledním natáčení nás mělo být přes dvacet. Organizační oříšek, který jsme zatím neměli možnost louskat a tedy křest ohněm. Jako šťastný se tedy ukázal nápad přizvat několik protřelých veteránů davových i natáčecích akcí, konkrétně Jirka Pobuda a Pavlix nám s organizací hodně pomohli a pár zajímavých rad vzešlo i z Gelefierových zkušeností. Čímžto vám díkujeme, braši!

Kromě počtů účinkujících nám druhou půli komplikovala Kdyby tak tušili, co je čeká... zejména zima, blížící se tma a mokro ve škorních. Ale i tak jsme v lehce zkrácené verzi natočili vše, co jsme chtěli. Na Verče byla znát únava a místy i úmysl se vším nejradši praštit.
Koneckonců bylo s tím dost práce. Kostýmy jsme měli rozpůjčované celkem od tří skupin! Od Dačických, Krašováků a Einherjaru (díky!) a všechno musíme zase povracet. Potom sehnat takové stádo lidí není legrace, natož ho a směřovat tím správným směrem.

   Ale i tak jsme první davovku natočili, přežili a po pár dnech, kdy jsme o5 nabrali dech, jsme zase připraveni vrhnout se do víru natáčení!
   Závěrem bych si chtěl trochu postěžovat na slečnu řidičku. S tou jsme byli domluvení něco přes týden a půl dopředu a den předem nám napsala, že musí jít neodkladně někam slavit. Pravda, ráno nás odvezla, za což jí patří náš dík, ale zbytek jsme museli řešit nouzově, což nám dost zkomplikovalo život. Škoda.

-- Mathy--


Na natáčení se kromě stálé posádky (kamera, režie, hlavní role) podíleli:
Michal "Páďa" Pádecký, Pavel "King-Kong" Celner, Pavel "Pavlix" Brejcha, David "Švéd" Cibulka, Darius, Martins, Tomáš "Gelefier" Jejkal, Vašek, Anča "Gothickrysa" Pačesová, Míša Šantrůčková, Martin Lovász, Raminem, Káťa Zákostelská, Jirka "Pobuďák" Pobuda.

Všem prozatím nepojmenovaným se omlouvám, budete dopojmenováni co nejdříve (slibuju). Pokud mi chcete ulechčit práci, přihlašte se pokud možno sami :D. Jinak ještě jednou děkuji uplně všem zúčastněným, že dorazili!

Fotky v galerii 
Kód a kus grafiky by Mathy | Zbytek grafiky by Daniel St. Jules